Kontener morski 20 stopowy High-Cube One-Way

Kontener morski 20 stopowy HC (High Cube) to jednostka powszechnie stosowana w międzynarodowym transporcie morskim.

Zastosowanie: Kontenery 20’HC są powszechnie używane do transportu różnych towarów, w tym produktów spożywczych, elektroniki, odzieży i innych towarów o różnych rozmiarach. Wyższa wysokość tego typu kontenera jest szczególnie przydatna do przewozu większych i nieco nietypowych ładunków.

Stan techniczny: Oznaczenie OW – Zwrot One Way oznacza, że kontener jest fabrycznie nowy, po jednej podróży morskiej z fabryki. Jednostka może posiadać znikome ślady użytkowania w postaci pojedynczych minimalnych wgnieceń bądź zarysowań, powstałych podczas załadunku oraz rozładunku ze statku.

Certyfikaty: Nowe kontenery morskie muszą spełniać międzynarodowe normy i być certyfikowane przez odpowiednie organy, takie jak Bureau Veritas czy Det Norske Veritas, aby mogły być używane w międzynarodowym transporcie.

Nowe kontenery morskie 20’HC są popularne ze względu na swoją wszechstronność i zdolność do przewozu różnorodnych towarów, a także z powodu większej wysokości, co umożliwia efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni wewnątrz kontenera.