Ile kosztuje kontener morski?

Wysyłka towarów kontenerem morskim to opłacalny sposób ich transportu. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą fizyczną, czy firmą, poznanie kosztów zakupu kontenera morskiego może pomóc w określeniu budżetu na potrzeby związane z wysyłką lub magazynowaniem produktów.

Udostępnij

Wysyłka towarów kontenerem morskim to opłacalny sposób ich transportu. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą fizyczną, czy firmą, poznanie kosztów zakupu kontenera morskiego może pomóc w określeniu budżetu na potrzeby związane z wysyłką lub magazynowaniem produktów. Istnieje kilka czynników, które wpływają na określenie kosztu kontenera morskiego, w tym rozmiar, typ i stan. W tym artykule opowiemy, ile możesz zapłacić za kontener morski i jakie mogą być różne koszty.

Przypomnienie – co to właściwie jest kontener morski?

Na początku warto przypomnieć, czym w ogóle kontenery morskie są. Najprościej mówiąc, kontener morski to duża, znormalizowana stalowa skrzynia używana do transportu towarów drogą morską. Został zaprojektowany tak, aby można go było ustawiać jeden na drugim, był wodoodporny i wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać najtrudniejsze warunki pogodowe podczas transportu na duże odległości. Kontenery morskie są dostępne w różnych rozmiarach i typach, od małych kontenerów magazynowych po duże kontenery towarowe.

Kontenery magazynowe i nie tylko. Jakie są dostępne typy kontenerów?

W zależności od rodzaju przewożonego towaru istnieją specjalistyczne kontenery przeznaczone do określonych celów, takie jak kontenery chłodnicze (umożliwiają transport w niskiej temperaturze) lub kontenery na materiały niebezpieczne. Za pomocą tych specjalistycznych kontenerów morskich firmy mogą z łatwością przewozić swoje towary przez oceany, nie martwiąc się o uszkodzenia lub opóźnienia spowodowane warunkami pogodowymi.

Dlaczego firmy kupują kontenery?

Powodów, dla których w pewnym momencie możesz mieć potrzebę skorzystania z kontenerów morskich, może być więc wiele. Wcale nie musi być to ściśle związane z kwestią wysyłania towarów statkiem lub samolotem za ocean.

Być może po prostu potrzebujesz większej przestrzeni do celów magazynowych, czy też nawet chcesz zaadaptować kontener morski jako dodatkową przestrzeń dla swoich pracowników. Bez względu na powód, warto zawczasu dowiedzieć się więcej o sprzedaży kontenerów w Polsce.

Ile zapłacimy za kontener morski w zależności od rozmiaru i typu?

Jeśli planujesz wysyłkę towarów za granicę, być może zastanawiasz się, ile kosztuje kontener. Cena kontenera zależy od jego wielkości i rodzaju oraz stawek za przewóz towarów. Ponadto istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na koszt kontenera morskiego, takich jak lokalizacja, czas dostawy i usługi dodatkowe.

Ważne jest, aby zrozumieć te czynniki przed podjęciem jakichkolwiek decyzji dotyczących potrzeb związanych z wysyłką. Przykładowo za kontener morski używany 40 stopowy zapłacimy około 10000 złotych. Natomiast kontener 20 stopowy można nabyć już za ok. 6000 złotych.

Czynniki wpływające na koszt kontenera wysyłkowego

Przeglądając oferowane na sprzedaż kontenery morskie, szybko zauważysz, że podana cena w każdej ofercie jest nieco inna. Wynika to z faktu, że na ostateczny koszt kontenerów wpływa naprawdę wiele czynników. Przede wszystkim warto sprawdzić stan techniczny konkretnego modelu. Wiadomo, że używane kontenery morskie będą tańsze niż nowe, jednak przed zakupem warto je dokładnie obejrzeć, sprawdzając m.in. czy podłoga i ściany są szczelne. Do tego cena kontenerów będzie zależna od takich kwestii jak wymiary wewnętrzne i zewnętrzne (m.in. wysokość i długość) czy też typ – inną kwotę zapłacisz za kontenery chłodnicze, a inną za uniwersalne kontenery morskie w standardowych rozmiarach.

Zobacz też: Nowy czy używany kontener morski: Który kontener warto wybrać?

Gdzie można znaleźć i kupić wysokiej jakości kontenery morskie?

Kontenery magazynowe oraz innego typu kontenery morskie możesz zakupić bezpośrednio od producenta lub poszukać polskiego dystrybutora. Bardzo często ci drudzy oferują nie tylko nowe modele, ale również używane kontenery morskie, za które zwykle udaje się zapłacić nieco mniejsze pieniądze.

Najważniejsze, aby wybrać godne zaufania miejsce, które dba o wysoki poziom obsługi klienta i zawsze uczciwie informuje o stanie poszczególnych oferowanych na sprzedaż egzemplarzy.

Jak kupić wysokiej jakości kontener morski bez ponoszenia nadmiernych kosztów?

Kontenery morskie można więc zakupić w wielu miejscach i w różnym stanie. Warto obejrzeć różne oferty i nie zniechęcać się do nietypowych opcji, takich jak używane kontenery morskie. Zobacz, jaka cena w pełni Ci odpowiada i które rozwiązanie spełni Twoje oczekiwania i potrzeby.

Używane kontenery morskie. Czy warto?

Rozwiązanie, jakim są kontenery używane, dla wielu osób będzie w zupełności wystarczającą opcją. Używane modele magazynowe i inne są często w świetnym stanie technicznym, i noszą ślady użytkowania jedynie pod kątem wizualnym, a ich zakup opłaca się o wiele bardziej, niż jeśliby upierać się przy kontenerze nowym. Używane modele są użytkowane z powodzeniem zarówno w zgodzie z przeznaczeniem, jak i jako biura, szatnie, a nawet domy. Często są kupowane również na budowę jako magazyny na materiały budowlane.

Zobacz też: Nowy czy używany kontener morski: Który kontener warto wybrać?

Kontener One Way – ciekawa opcja w dobrej cenie

Wśród kontenerów używanych popularność zdobywają produkty typu kontener morski One Way. Wyrażenie to oznacza po prostu kontener po jednej podróży morskiej. Jest więc on w podobnym stanie do kontenerów oferowanych na sprzedaż jako nowe, jednak jego cena jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna. Dla klienta może to być więc naprawdę interesującą opcja, warto więc obejrzeć również i takie oferty.

A może wynajem? Czy zawsze trzeba kupować kontener?

Warto pamiętać, że sprzedaż to nie jedyna opcja, jaką można wykorzystać, by zacząć używać kontenerów do celów takich jak transport czy magazynowanie. Ciekawym rozwiązaniem jest też opcja kontaktu z wypożyczalnią i zdecydowanie się na wynajem kontenerów morskich.

Cena takiej opcji jest niższa niż sprzedaż, a do tego wynajem jest niezwykle elastyczny i pozwala Ci korzystać z kontenera tylko wtedy, gdy realnie tego potrzebujesz. To świetna alternatywa np. dla działalności o charakterze sezonowym.

Znalezienie odpowiedniego rozmiaru i ceny dla Twoich potrzeb w zakresie kontenerów morskich – to naprawdę możliwe

Kontenery występują w naprawdę wielu typach i różnią się wieloma czynnikami, takimi jak wymiary wewnętrzne. Nic dziwnego, że ich cena również może różnić się w zależności od oferty. Wszyscy, którzy chcą kupić dobrej jakości kontener, muszą więc w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie mają oczekiwania, a w razie potrzeby skorzystać z opcji kontaktu z profesjonalnym dystrybutorem, który podpowie najlepsze rozwiązanie. Z pewnością znajdziesz ofertę, w której cena i inne warunki będą Ci w pełni odpowiadać.

Menu